Çağrı Merkezi / 0 545 792 95 95

Bize Yazın / bilgi@ahmetergun.com.tr

Masaj ve Keyfi

Anasayfa / Blog / Masaj ve Keyfi
Sevdiklerinizle Paylaşın

Dünyada hastalıkların en çok görülen ortak nedeni, stres. İnsanı hızla saran, talepkâr bir çevrenin üzerimize yüklediği stresle etkili bir şekilde baş etmek oldukça zor. Birazcık hafiflemek için başvurabileceğiniz çarelerden biri ise masajdır.

Masaj Yüz Yıllardır Uygulanan Bir Sistemdir.


Masaj, başta Çin, Mısır, Yunan, Hint, Japon ve Eski Roma kültürleri olmak üzere birçok gelenekte yüzyıllardır uygulanıyor. Asya’da bebeklere, güçlenmeleri ve pozitif duygusal nitelikler kazanmaları için yürümeyi öğrenene kadar masaj yapılıyor. Lenf ve kan dolaşımını düzenlediği için, masajın iyileştirici etkileri olduğuna inanılıyor. Ancak son zamanlarda masajın rahatlatıcı etkisi üzerine vurgu yapılarak, psikolojik ve ruhsal yararları üzerinde duruluyor.

 Yapılan bir araştırmada sadece rahatlama videosu izleyen hastalara oranla, masaj yapılan hastaların depresyon ve kaygı seviyelerinde büyük oranda azalmalar olduğu ve uyku kalitelerinde de ciddi anlamda bir gelişme kaydedildiği edinilen bulgular arasında.

Kendinizi şımarttığınız rahatlatıcı bir masaj sonrasında, bahsettiğimiz bilimsel dayanağı olan bu faydalar da yanınıza kâr kalacak. O yüzden düzenli olarak masaj yaptırmak ve kendimizi bu zenginleştirici deneyimle ödüllendirmek kesinlik herkese iyi gelecektir.

Not: Bir Dahaki Yazımda Kimler Masaj Yaptırmamalı Bunu Anlatan  Yazıları Paylaşacağım Siz Değerli Okuyucularıma. :)Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...